...Stačí jenom chtít...
           jako včela fit být!

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Média

Média

1. 2. 2016

Lze naučit dnešní děti, aby rády sportovaly?

V měsíčníku Zdraví článek o projektu "Děti na startu" Více »
13. 1. 2016

Recepty na zdravé svačinky, které dětem chutnají

Zná to asi každý rodič: co nachystat dětem k svačině, aby ji snědly nebo ještě lépe, aby jim chutnala? Odborníci z projektu Děti na startu vedou děti k pohybu a zdravému životnímu stylu třeba i tím, že s nimi ve školách připravují zdravé a přitom zábavné svačinky. Zde je několik receptů, které měly u dětí velký úspěch.
Více »
2. 9. 2015

Bagety ze škol nezmizí. Děti si je donesou samy.

RNDr. Pavel Suchánek a jeho názor k potravinovým automatům ve školách. Více »
1. 9. 2015

Pro a proti

V pořadu "Pro a proti" ČRo PLUS byli hosty moderátorky Renaty Kalenské, prezident Aliance výživových poradců ČR Ivan Mach a vědecký pracovník Institutu klinické a experimentální medicíny RNDr. Pavel Suchánek.
Velmi zajímavým tématem pořadu je otázka zdanění nezdravých potravin v ČR. Poslechněte si názory odborníků na výživu. Více »
30. 8. 2015

Jak dětem sestavit jídelníček? Do školy 2 svačiny, pestrou stavu a více pohybu, radí odborník z IKEMu

Říká se, že snídaně je základ dne, a má být proto bohatá. To je ale tak trochu mýtus – každý člověk si musí vytvořit svůj vlastní systém. Tedy snídat v míře, která nám vyhovuje, a když máme dostatek času. Právě takový přístup doporučuje Pavel Suchánek, odborník na výživu z pražského IKEMu. Ale jak je to u dětí? To nastínil v rozhovoru s moderátorkou Patricií Strouhalovou. Více »
8. 8. 2015

K hubnutí s tasemnicí se uchylují milovníci spiknutí, říká expert z IKEM

Víc než aby zákazník zdravě zhubnul, zajímají komerční poradce spíše vlastní prodejními plány. Říká to výživový specialista Pavel Suchánek, který připravuje jídelníčky českým vrcholovým sportovcům a pomáhá klientům rozumně zhubnout.
Více »
7. 7. 2015

Nedostatek tekutin zhoršuje soustředění a krátkodobou paměť

Nedostatek tekutin zhoršuje soustředění a krátkodobou paměť, schopnost reagovat na podněty a měnící se situace. Přispívá také k náhlým změnám nálady. Největší zdravotní dopad má na seniory a děti, kde problém je i v tom, že mají oslabený pocit žízně. Kvůli vlivu na soustředění a paměť je dehydratace velkým rizikem u řidičů, dopouštějí se více chyb, řekl dnes člen Fóra zdravé výživy Pavel Suchánek. Více »
23. 6. 2015

Líné a tlusté? Děti na startu tohle nechtějí

RNDr. Pavel Suchánek z nutriční poradny FitBee a Jitka Literová s FISAF hovoří o důležitosti pohybu dětí od 4-9 let v projektu Děti na startu. Více »
17. 6. 2015

Děti na startu předvedou, co se od září naučili

Celý rok se zdokonalovaly v různých pohybových aktivitách, teď předvedou, co nich zůstalo. Projekt Děti na startu, který na podzim rozjela v Kladně známá cvičitelka klubu ČASPV a manažerka Českého svazu aerobiku Jitka Literová, jde do letošního finále.
Více »
20. 5. 2015

Módní dieta podle krevních skupin: co si o ní myslí odborníci?

Hitem posledních let je dieta postavená na principu vhodných a nevhodných potravin pro nositele určité krevní skupiny. Lidé se skupinou A by se podle ní například měli vyhýbat masu, zatímco pro lidi s "nulou" nejsou vhodné pšeničné výrobky. Více »
1 2 3 19 Další stránka