...Stačí jenom chtít...
           jako včela fit být!

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Bc. Margarita Iliopulu, DiS.

Bc. Margarita Iliopulu, DiS.

Nutriční terapeutka /poradna PRAHA/

V minulosti pracovala několik let jako nutriční terapeutka se zaměřením na zdravý životní styl a prevenci srdečně cévních onemocnění. Poté odešla sbírat zkušenosti do zahraničí, kde se věnovala redukci hmotnosti a analýze tělesné kompozice v odborném středisku, zabývajícím se fyzioterapií. Po návratu do České republiky rok pracovala v centru zabývajícím se zdravým hubnutím. 

Od roku 2012 pracuje v nutriční poradně FitBee, kde se věnuje odbornému výživovému poradenství, dále připravuje a organizuje semináře se zaměřením na výživu a životní styl, zdravotně preventivní akce pro širokou veřejnost (měření složení těla apod.), akreditované kurzy výživy MŠMT pro FitBee a Institut dietologie a výživy. Zabývá se také nutričním poradenstvím pro zaměstnance různých společností.

V nutriční poradně FitBee se zaměřuje na výživu dětí, výživu hobby i vrcholových sportovců, úpravu hmotnosti osob s nadváhou či obezitou, léčebnou výživu (např. potravinové alergie/intolerance), pracuje s výživovým programem Metabolic Balance®. Pravidelně si rozšiřuje své znalosti na odborných seminářích a konferencích. Aktivně se věnuje přednáškové, lektorské a publikační činnosti. Od roku 2016 je součástí nutričního týmu FAČR (pro fotbalové reprezentace U15-U21, A-tým a 8 celorepublikových fotbalových akademií). Jako registrovaná nutriční terapeutka pracuje od roku 2006.

Vzdělání

  • Mgr., 1. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor "nutriční specialista" (nyní studuje)
  • Bc., 3. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor "veřejné zdravotnictví"
  • DiS. ,Vyšší odborná škola zdravotnická a střední zdravotnická škola 5. května v Praze, obor "diplomovaný nutriční terapeut"
  • Střední zdravotnická škola v Opavě, obor "všeobecná sestra"

 

Členství v odborných společnostech

  • Česká asociace sester: Sekce nutričních terapeutů
  • Sekce výživy a nutriční péče
  • Společnost pro výživu
  • EFAD (European Federation of the Associations of Dietitians)