...Stačí jenom chtít...
           jako včela fit být!

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Služby » Analýza složení těla

Analýza složení těla

Nutriční poradna FitBee používá ke změření složení těla profesionální přístroje InBody, konkrétně se jedná o typ InBody770 (6ti frekvenční), InBodyS10 (6ti frekveční a zatím jediný v soukromém sektoru v ČR) a přenosný InBody230 (2 frekvenční) protože patří mezi ty nejpřesnější. Výšku měříme pomocí speciálního výškoměru BSM370.

Přístroje InBody jsou neocenitelnou pomůckou při zjišťování efektivity a dodržování výživového režimu i pohybové aktivity. Ukáže se, jestli člověk jí pravidelně, redukuje tuky a jak se mění poměr svalové hmoty. To je bezesporu veliká výhoda oproti klasickým vahám, protože nemůže dojít k mylnému názoru, že osoba, která se snaží jíst podle zásad správné výživy s pravidelnou pohybovou aktivitou podle ručiček váhy např. nezhubnula či dokonce přibrala. Hmotnost jako taková je totiž ovlivněna několika faktory (hmotnost svalů, tuků, kostí, vody). Vhodnou úpravou životního stylu však dochází k nárůstu svalové hmoty, tím pádem i váhy (sval je totiž několikanásobně těžší než tuk) a tuto skutečnost konvenční váha neumí objektivně vyhodnotit. 

Pravidelné vyšetření je pro každého změřeného velmi motivující, protože klient vidí změny, které se v těle odehrávají při úpravě stravovacích návyků a zařazení vhodné pohybové aktivity.

Přístroje InBody používají metodu osmibodových dotykových elektrod. Výsledky analýzy pomocí technologie DSM-BIA jsou mnohem přesnější, neměří totiž tělo jako celek, ale rozděluje si je na jednotlivé části (levá a pravá ruka, trup, levá a pravá noha). Rozbor je prováděn ve více frekvencích zaručujících maximální přesnost. Výhodou těchto analyzátorů je bezesporu to, že metoda je rychlá (cca 1 minuta), bezbolestná, bezpečná a výsledek není zkreslován empirickými odhady.

Pro doplnění analýžy složení těla na InBody nabízíme vyšetření přístrojem Max Pulse Medicore, který je určený pro neinvazivní vyšetření variability srdeční frekvence a pro kvantitativní hodnocení autonomního nervového systému včetně zhodnocení průchodnosti cév.