...Stačí jenom chtít...
           jako včela fit být!

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Služby » Analýza složení těla » InBody770, InBodyS10 a InBody230

InBody770, InBodyS10 a InBody230

InBody 520Nutriční poradna FitBee pracuje vždypouze se špičkovými, profesionálními přístroji určené k diagnostice a analýze složení těla, které zaručují jedno z nejpřesnějších měření. Stroje vyšší řady (InBody770 a InBodyS10) jsou navíc také vhodné i pro nemocniční zařízení, hendikepované osoby, dialyzované pacienty, vrcholové sportovce a jsou také vhodné pro relevantní výsledky měření složení těla u odborných klinických studií.  Je to nezbytný krok k sestavení individuálního výživového plánu a doporučení pohybové aktivity.

Co dodržet před měřením?

 • Ideální je, provádět měření před jídlem, nebo vždy minimálně 2 hodiny po jídle.
 • Není vhodné také vypít před vyšetřením velké množství tekutin.
 • Při opakovaném měření, se snažíme dodržovat vždy stejné podmínky, tedy ideálně ve stejnou dobu.
 • Vhodné je před měřením použít toaletu.
 • Není vhodné před vyšetřením mít velkou fyzickou aktivitu (intenzivní cvičení apod.), protože může dojít k dočasným změnám ve složení těla.
 • Před měřením se nedoporučuje saunování a také krémovat ruce a nohy.
 • Při měření během menstruace dochází ke zvýšení tělesné vody, proto je lepší podstoupit měření až po menstruaci, nebo alespoň na konci menstruace.

Kdo nesmí být změřen?

 • Lidé s kardiostimulátorem
 • Osoby bez končetin
 • Těhotné ženy
 • U osob s kovovým implantátem je třeba vhodnost analýzi individuálně posoudit, prosím, kontaktujte nás.

Jak probíhá měření?

Měření je rychlé (cca 50-120 sekund), přesné a bezbolestné. Je však třeba být naboso. Po zadání základních informací do přístroje (výška, věk, pohlaví) se vyšetřovaná osoba postaví na přístroj a uchopí dva snímače, kde jsou umístěny speciální sondy. Pak je třeba vydržet požadovanou dobu na místě, dokud InBody neohlásí konec vyšetření.

 

 

 

K čemu je analýza dobrá?

InBody770, InBodyS10 a InBody230 dokáže změřit nejen lidi s nadváhou či obezitou (váhový rozsah do 250 kg) ale také děti, seniory či sportovce. Užitečné jsou informace o rozložení svalů a tuku a vzájemné vyváženosti jednotlivých partií těla. Zjistíme, jak pracuje váš metabolismus. Také je možné pomocí měření zjistit případné otoky (edémy) v těle, osteoporózu, množství viscerálního (vnitrobřišního) tuku, poruchy příjmu potravy nebo svalovou dysbalanci. Kromě toho budete znát vaše BMI, procento tělesného tuku, poměr boků a pasu, obvod paže, či minimální kalorickou potřebu těla.

Zhodnocení vašeho tělesného složení dostanete vytištěné na papíře nebo prostřednictvím emailu. Nutriční terapeutka Vám podá odborný výklad a detailně vysvětlí všechny údaje. Na základě výsledků z InBody, konzultace stravování a zdravotního stavu můžeme cíleně řešit další postup např. při hubnutí, jako je jídelníček a pohybová aktivita.