...Stačí jenom chtít...
           jako včela fit být!

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Služby » Vyšetření » Analýza složení těla (InBody770, InBodyS10, InBody230)

Analýza složení těla (InBody770, InBodyS10, InBody270, InBody230)

InBody 520

Přístroje InBody jsou neocenitelnou pomůckou při zjišťování efektivity a dodržování výživového režimu i pohybové aktivity. Ukáže se, jestli člověk jí pravidelně, redukuje tuky a jak se mění poměr svalové hmoty. To je bezesporu veliká výhoda oproti klasickým vahám, protože nemůže dojít k mylnému názoru, že osoba, která se snaží jíst podle zásad správné výživy s pravidelnou pohybovou aktivitou podle ručiček váhy např. nezhubnula či dokonce přibrala. Hmotnost jako taková je totiž ovlivněna několika faktory (hmotnost svalů, tuků, kostí, vody). Vhodnou úpravou životního stylu však dochází k nárůstu svalové hmoty, tím pádem i váhy (sval je totiž několikanásobně těžší než tuk) a tuto skutečnost konvenční váha neumí objektivně vyhodnotit. 

Pravidelné vyšetření je pro každého změřeného velmi motivující, protože klient vidí změny, které se v těle odehrávají při úpravě stravovacích návyků a zařazení vhodné pohybové aktivity.

Přístroje InBody používají metodu osmibodových dotykových elektrod. Výsledky analýzy pomocí technologie DSM-BIA jsou mnohem přesnější, neměří totiž tělo jako celek, ale rozděluje si je na jednotlivé části (levá a pravá ruka, trup, levá a pravá noha). Rozbor je prováděn ve více frekvencích zaručujících maximální přesnost. Výhodou těchto analyzátorů je bezesporu to, že metoda je rychlá (cca 1 minuta), bezbolestná, bezpečná a výsledek není zkreslován empirickými odhady.

Nutriční poradna FitBee pracuje vždypouze se špičkovými, profesionálními přístroji určené k diagnostice a analýze složení těla, které zaručují jedno z nejpřesnějších měření. Stroje vyšší řady (InBody770 a InBodyS10) jsou navíc také vhodné i pro nemocniční zařízení, hendikepované osoby, dialyzované pacienty, vrcholové sportovce a jsou také vhodné pro relevantní výsledky měření složení těla u odborných klinických studií.  Je to nezbytný krok k sestavení individuálního výživového plánu a doporučení pohybové aktivity.

Co dodržet před měřením?

 • Ideální je, provádět měření před jídlem, nebo vždy minimálně 2 hodiny po jídle.
 • Není vhodné také vypít před vyšetřením velké množství tekutin.
 • Při opakovaném měření, se snažíme dodržovat vždy stejné podmínky, tedy ideálně ve stejnou dobu.
 • Vhodné je před měřením použít toaletu.
 • Není vhodné před vyšetřením mít velkou fyzickou aktivitu (intenzivní cvičení apod.), protože může dojít k dočasným změnám ve složení těla.
 • Pokud onemocníte a je vám opravdu špatně (např. chřipka, angína) není vhodné měřením projít. Objednejte se do poradny, až se uzdravíte. 
 • Před měřením se nedoporučuje saunování a také krémovat ruce a nohy.
 • Při měření během menstruace dochází ke zvýšení tělesné vody, proto je lepší podstoupit měření až po menstruaci, nebo alespoň na konci menstruace.

Kdo nesmí být změřen?

 • Lidé s kardiostimulátorem
 • Osoby bez končetin
 • Těhotné ženy
 • U osob s kovovým implantátem je třeba vhodnost analýzy individuálně posoudit, prosím, kontaktujte nás.

Jak probíhá měření?

Měření je rychlé (cca 50-120 sekund), přesné a bezbolestné. Je však třeba být naboso. Po zadání základních informací do přístroje (výška, věk, pohlaví) se vyšetřovaná osoba postaví na přístroj a uchopí dva snímače, kde jsou umístěny speciální sondy. Pak je třeba vydržet požadovanou dobu na místě, dokud InBody neohlásí konec vyšetření.

 

 

K čemu je analýza dobrá?

InBody770, InBodyS10, InBody270 a InBody230 dokáže změřit nejen lidi s nadváhou či obezitou (váhový rozsah do 250 kg) ale také děti, seniory či sportovce. Užitečné jsou informace o rozložení svalů a tuku a vzájemné vyváženosti jednotlivých partií těla. Zjistíme, jak pracuje váš metabolismus. Také je možné pomocí měření zjistit případné otoky (edémy) v těle, osteoporózu, množství viscerálního (vnitrobřišního) tuku, poruchy příjmu potravy nebo svalovou dysbalanci. Kromě toho budete znát vaše BMI, procento tělesného tuku, poměr boků a pasu, obvod paže, či minimální kalorickou potřebu těla.

Zhodnocení vašeho tělesného složení dostanete vytištěné na papíře nebo prostřednictvím emailu. Nutriční terapeutka Vám podá odborný výklad a detailně vysvětlí všechny údaje. Na základě výsledků z InBody, konzultace stravování a zdravotního stavu můžeme cíleně řešit další postup např. při hubnutí, jako je jídelníček a pohybová aktivita.