...Stačí jenom chtít...
           jako včela fit být!

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Služby » Poradenství » Optimální výživa při sportu

Optimální výživa při sportu

Výkon sportovce a to, jak daleko se může ve své sportovní disciplíně dostat je ovlivněno několika faktory, některé jsou neovlivnitelné například genetická výbava, ale některé dokáže ovlivnit. Patří sem intenzita a pravidelnost tréninku a samozřejmě množství, pravidelnost a kvalita stravy. Právě vhodně nutričně vyvážená strava může zvýšit a maximalizovat výkon při tréninku, závodech, ale ovlivňuje i rychlost a kvalitu regenerace. Sportovec potřebuje "palivo", které obsahuje správný poměr živin - bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů, minerálních látek a také "kapalinu", tedy adekvátní pitný režim. Potřeby rekreačního i vrcholového sportovce jsou rozdílné, oba ale potřebují zvláštní výživový režim, z důvodu zvýšené potřeby energie a živin.

Sportovní výkon je tedy ovlivněn i kvalitou potravin, množstvím a době konzumované stravy. Dostupnost vhodných energetických zásob v těle je důležitá, tak aby bylo možné udržet vysokou hladinu dostupné energie při sportu. Jakýkoliv nedostatek energie a živin by snížil potencionální výkonnost sportovce.

Role sportovního dietologa je nabídnout sportovci vyvážený nutriční program v období klidu, ale také před tréninkem, během něj, při přípravě na závod a ve fázi regenerace. Zásadní je jeho přínos i sestavení vhodného redukčního režimu v rámci vypsaných váhových kategorií.

FitBee nabízí speciálně navržené programy pro sportovce v závislosti na daném sportu, intenzitě a kvalitě tréninku, na aktuální fyzické kondici, osobních stravovacích návycích a genetických předpokladech. Důraz klademe na pravidelné stravování po dobu celého dne, hydrataci před, během a po cvičení. Program je sestaven individuálně v závislosti na osobních vlastnostech a potřebách, které jsou pro každého sportujícího specifické. Pestrá strava, případně také strava se zařazením doplňků stravy by měla pokrýt dostatečnou energetickou potřebu sportovce.

Cíl sportovních výživových specialistů FitBee:

 • Zvýšení a prodloužení sportovní výkonnosti sportovce
 • Zlepšení výkonnosti sportovce
 • Správná regenerace
 • Zlepšení tělesné hmotnosti vzhledem k potřebným váhovým kategoriím
 • Výběr vhodných doplňků výživy atd.

Nabízíme tyto programy:

 • Strava při běžném sportu
 • Strava při vrcholovém sportu
 • Strava při přípravě na závody, zápasy, nebo turnaji
 • Příprava týdenních a i časově delších doporučených jídelníčkům na sportovní soustředění
 • U vrcholových sportovců pracujeme i se speciálním výživovým programem Metabolic Balance®

Čím jsme výjimeční?

 • Jako jedna z mála poraden se specializujeme také na výživu sportujících dětí a dospívajících (sportovní výživa dětí sportujících na rekreační i vrcholové úrovni)
 • Sestavujeme výživové plány s přihlédnutím k věku a intenzitě sportovní aktivity
 
Našimi klienty jsou děti, dospívající i dospělí z různých sportovních odvětví: gymnastika, plavání, triatlon, hokej, fotbal, krasobruslení, akrobatické lyžování, šerm, crossfit, body building, kickbox, box, aerobik, motorcycling...