Doktor Suchánek znovu v televizi!

V současné online době nás můžete vidět v televizi častěji, než dříve. V sobotu 30. listopadu navázal na předchozí vystoupení rozhovorem o potravinových doplňcích pro Studio 6 Víkend na ČT24 garant nutričních poraden FitBee a spoluzakladatel Institutu dietologie a výživy RNDr. Pavel Suchánek.
Doktor Suchánek znovu v televizi!

Doplňky stravy mají podle jeho slov svou kvalitu a význam, ale vždy jako součást celkově zdravého životního stylu. Pokud nebudeme odpočívat, budeme kouřit, pít v nadměrné míře alkoholické nápoje a špatně jíst, nemůžeme se na potravinové doplňky spoléhat. V návaznosti na současné trendy v zemědělství opravdu navíc může množství zdraví prospěšných látek v potravinách klesat a v takovém případě mohou mít doplňky stravy skutečný přínos. Není ale dobré dát jen na reklamu nebo na doporučení přátel, ale vždy vhodnost konkrétního doplňku stravy konzultovat s lékařem, lékárníkem nebo nutričním terapeutem. 

Při nákupu je nezbytné sledovat zdroj a původ výrobku a také koncentraci denní dávky v daném doplňku. V případě, že užíváme jakékoli léky, je nezbytné před nákupem potravinového doplňku lékárníka na tuto skutečnost upozornit, abychom se vyhnuli možným interakcím některých léků s doplňky nebo i bylinnými čaji. Naopak bezpečné jsou obaly tobolek, které jsou vždy z látek pro tělo neškodných, například některé druhů vlákniny.   

Jako opravdu přínosné ve vhodných případech doporučil Dr. Suchánek například přípravky na posílení imunity, kloubní výživu, doplňky na podporu spánku a především vitamín D, omega 3 mastné kyseliny z mořských ryb nebo za studena získané rybí peptidy. 

Pusťte si celý rozhovor z archivu na ČT24 od času 1:50:00

-JitT-
Foto: ČT24

Zpět na přehled

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu

Napište nám a ptejte se

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (9.6 + 23.3) *


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru