Důležitost diagnostiky nepřímou kalorimetrií

Slibovaný článek o klidovém energetickém výdeji stanoveném pomocí nepřímé kalorimetrie, který nedávno vyšel v magazínu GHC Genetics určený pro lékaře .
Důležitost diagnostiky nepřímou kalorimetrií

Nepřímá kalorimetrie (indirect calorimetry) je považována jako zlatý standart oproti v praxi více používaným predikčním rovnicím ????. Přesnost těchto rovnic je však poměrně velmi omezená, jak se můžete dočíst v článku.

U nás ve @_fitbee ???? však nepřímou kalorimetrii běžně využíváme zejména u aktivních klientů, sportovců ???????? jakékoliv úrovně. Nepřímou kalorimetrii také používáme v rámci léčebné výživy při zdravotních obtížích nebo u osob, které se dlouhodobě neúspěšně pokoušejí o redukci hmotnosti.

Měření ⚖️ je založené na výměně plynů při výdeji energie, tedy na rozdílu množství vdechnutého kyslíku a vydechnutého oxidu uhličitého. Naměřená hodnota udává, kolik tělo spotřebuje energie v psychickém ???? a fyzickém ???????? klidovém režimu ????????‍♀️.

Tímto vyšetřením dokážeme také zjistit, jaké živiny vaše tělo ????????‍????‍????????přednostně využívá, stanoví tedy přesný podíl bílkovin ????????, sacharidů ???? a tuků ???? z celkového klidového metabolizmu.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru