Důležitost diagnostiky nepřímou kalorimetrií

Slibovaný článek o klidovém energetickém výdeji stanoveném pomocí nepřímé kalorimetrie, který nedávno vyšel v magazínu GHC Genetics určený pro lékaře .
Důležitost diagnostiky nepřímou kalorimetrií

Nepřímá kalorimetrie (indirect calorimetry) je považována jako zlatý standart oproti v praxi více používaným predikčním rovnicím ????. Přesnost těchto rovnic je však poměrně velmi omezená, jak se můžete dočíst v článku.

U nás ve @_fitbee ???? však nepřímou kalorimetrii běžně využíváme zejména u aktivních klientů, sportovců ???????? jakékoliv úrovně. Nepřímou kalorimetrii také používáme v rámci léčebné výživy při zdravotních obtížích nebo u osob, které se dlouhodobě neúspěšně pokoušejí o redukci hmotnosti.

Měření ⚖️ je založené na výměně plynů při výdeji energie, tedy na rozdílu množství vdechnutého kyslíku a vydechnutého oxidu uhličitého. Naměřená hodnota udává, kolik tělo spotřebuje energie v psychickém ???? a fyzickém ???????? klidovém režimu ????????‍♀️.

Tímto vyšetřením dokážeme také zjistit, jaké živiny vaše tělo ????????‍????‍????????přednostně využívá, stanoví tedy přesný podíl bílkovin ????????, sacharidů ???? a tuků ???? z celkového klidového metabolizmu.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu

Napište nám a ptejte se

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (24.5 + 3.2) *


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru