Jak hubne dětský sportovec

Od nutriční kolegyně z nemocnice ke mně před téměř dvěma lety doputovala maminka s tehdy 13letým judistou. Trápila je trochu nižší tělesná výška pod 50. percentilem s velmi pozvolným zvyšováním a k tomu trochu vyšší tělesná hmotnost na téměř 90. percentilu, což dohromady pro chlapce v tomto věku již představovalo hranici obezity.
Jak hubne dětský sportovec

Jak je možné, že dítě, které má v tomto věku i více než 10 hodin sportu týdně, každý den několik, může být obézní? Hodně napověděl už jídelníček, i když se ho snažil už před první návštěvou vylepšit. Podle zápisu v aplikaci BeetFit se cestou ze školy pravidelně stavoval v obchodě pro sladkosti a nevyhýbal se jim ani doma. Z těch ale člověk, ani sportovec, do výšky moc nevyroste. Naopak chyběl dostatek bílkovin, ovoce a zeleniny a kvalitních sacharidů i tuků. Navíc při tak vysokém sportovním zatížení nemá dospívající tělo kdy regenerovat. To se může projevit nejen nižší tělesnou výškou a pomalejším růstem u dětí, ale také po čase úbytkem svalové hmoty, a to i u dospělých.    

Zatím jsme se tedy společně zaměřili na změnu v jídelníčku a denním režimu tak, aby se tělu ulevilo, mělo čas regenerovat a hlavně aby dál převažovaly v jídelníčku kvalitní potraviny a ubývaly sladkosti. U dětí chvíli trvá, než se změna projeví. Navíc se nesnažíme, aby primárně hubli, ale hlavně aby netloustly a vyrostly do výšky. 

A to se nám podařilo! Po roce a půl mladý sportovec vyrostl o 12 cm a přibral celkově pouze 3,5 kg. Z toho ale dokázal přibrat 6,3 kg svalů a zhubnout krásných 7,3 kg tuku, oproti nejvyšší hodnotě tuku dokonce 10,8 kg! Moc gratuluji a teď už jen doladit formu s Veronikou, která ho bude provázet výživou dětského sportovce. Držím palce! 

-JitT-

Zpět na přehled

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu

Napište nám a ptejte se

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (3.6 + 14.4) *


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru