Měření FitBee ukázalo u mladých Votroků zlepšení

Už více než rok spolupracuje FC Hradec Králové se společností FitBee – ta pro mládežnické týmy Votroků šije na míru jídelníčky a provádí měření tělesného složení hráčů. Po roce se u nich projevuje výrazné zlepšení ve všech ohledech.
Měření FitBee ukázalo u mladých Votroků zlepšení

Na začátku týdne se mladí Votroci žákovských a dorosteneckých kategorií sešli v místnosti na ZŠ Sever, kde podstupovali měření tělesného složení, kostní hustoty a dalších ukazatelů. Na nich společnost FitBee zjišťuje, jaký efekt má upravený jídelníček pro hráče. „Překonali jsme drobné počáteční problémy, někteří to brali – s prominutím – jako nadbytečnou buzeraci. Teď začínáme druhý rok a krásně se nám potvrdilo, že se zvyšuje svalová hmota, snižuje množství tělesného tuku a zlepšuje výkonnost. Jsem nadšený,“ nedrží se při zemi RNDr. Pavel Suchánek, spoluzakladatel FitBee. „Přivezli jsme nejpřesnější přístrojové vybavení na stanovení tělesného složení, přístroj InBody S10. V soukromém sektoru je pouze jeden v naší poradně, kluci a rodiče mají možnost zjistit absolutně nejpřesnější výsledky z hlediska tělesného složení, kostní hustoty... Je to odměna pro ty aktivní, kteří se věnují sami sobě,“ říká.

Mladí fotbalisté po období počáteční nedůvěry vesměs změny ve stravování přijali. Pečlivě zapisují, co přes den jedli, a řídí se doporučeními výživových poradců. „Nejlépe reagují mladší věkové kategorie. Starší využívají mobily k jiné zábavě než k vyplňování jídelníčku, ale i u nich je široká skupina, která to bere vážně,“ usmívá se Suchánek. „Podařilo se nám získat na svou stranu rodiče a trenéry, vidí, že to má smysl. Klukům to něco přináší do života – ať je fotbalista, nebo ne, ví, že pro něj je důležité sledovat si stravu.“

Ve druhém roce spolupráce dojde k jejímu rozšíření a posunu, který by fotbalistům měl pomoct i ve škole. „Letos se budeme ještě víc zaměřovat na psychickou a psychologickou stránku, na zlepšení kognitivních schopností. Aby hráči neměli s tréninkovou zátěží problém učit se,“ vysvětluje Suchánek, který si zároveň pochvaluje spolupráci se ZŠ Sever, partnerskou školou FC Hradec Králové. „Jsem rád, že se nám podařilo projekt přemístit do prostor školy, abychom kluky neobírali o výuku. Takhle si je, v uvozovkách, půjčíme na čtvrt hodiny,“ dodává nutriční specialista.

Videorozhovor s doktorkem Suchánkem

Původní článek

          

        

Zpět na přehled

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru