Správně nastavená strava může být léčebná

Chronické neinfekční nemoci, které zahrnují například onemocnění srdce a cév , nádorová onemocnění, cukrovku, obezitu nebo plicní nemoci se podílejí téměř na 71 % všech celosvětových úmrtí . Mezi hlavní rizikové faktory patří nezdravý životní styl jako je nevhodná strava , nedostatek pohybu , ale také kouření a konzumace alkoholu .
Správně nastavená strava může být léčebná

V České republice lze téměř polovinu všech úmrtí právě přičíst výše uvedeným rizikovým faktorům. Během posledních 15 let se obezita zvyšovala a u dospělých se v současné době pohybuje okolo 20 %. Na nemoci srdce a cév umíráme nejvíce, jedná se cca o 40 % všech úmrtí, onkologické onemocnění se podílejí zhruba z 25 %. A jak jsme na tom se spotřebou alkoholu? U nás bohužel patří k těm nejvyšším v EU.

Jednoduše řečeno, správná výživa a životní styl jsou nejpřirozenější a nejlevnější prevencí těchto chronických onemocnění. Jak říká motto naší nutriční poradny FitBee, “stačí jenom chtít…”. Chtít změnu, chtít žít zdravěji a lépe.

I malé krůčky změny životního stylu mohou mít velký benefit. Nastavení vhodného životního stylu ale musí být dlouhodobě udržitelné a musí se stát běžnou součástí našeho každodenního života.

Proto náš dnešní příspěvek poukazuje na jednoho z klientů, který byl v pátek na čtvrté kontrole u nutriční terapeutky Mgr. Margarity Iliopulu. Ta s klientem spolupracuje od konce října 2021. Klient se léčí s alergiemi, měl potíže s nadýmáním, vyšší hladinu cholesterolu a obezitu I. stupně. Podle výsledků krevních testů v říjnu navíc měl vyšší hodnoty kyseliny močové, cholesterolu, triglyceridů a jaterních testů. Sami můžete vidět progres v tělesném složení a také významné zlepšení krevních parametrů. Správně nastavená výživa je opravdu léčebná.

 

Literatura

  1. OECD/European Observatory on Health Systems and Policies (2021), Česká republika: zdravotní profil země 2021, OECD Publishing, Paris, https://doi.org/10.1787/a3017bfb-cs.
  2. URL 1: 2021 Noncommunicable diseases. World Health Organization, dostupné z https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/noncommunicable-diseases. 11.4. 2022

Zpět na přehled

Fotogalerie

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu

Napište nám a ptejte se

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (26.1 + 48.8) *


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru