...Stačí jenom chtít... jako včela fit být!

Blog

Zhubnula jsem podle metabolic balance®

21. 8. 2014

Potýkala jsem se s problémy, které asi znáte – přibírání na váze (další kalhoty, které nezapnu), únava (nejradši bych spala) a nechuť cokoli dělat (žádný výlet, o víkendu se budu válet). Byla jsem protivná sama sobě a věděla jsem, že s tím musím začít něco dělat.
Zhubnula jsem podle metabolic balance®

Náhodou jsem ale objevila nový desetidenní hubnoucí pobyt v Resortu Svatá Kateřina s názvem metabolic balance. Na internetu jsem si našla, že ho vymyslel německý lékař Dr. Wolf Funfack, který měl zkušenosti s pacienty trpící obezitou. Program je založen na laboratorní analýze krve, ze které je vyhodnocen individuální seznam potravin s přesně udaným množstvím. Cílem je, aby se látková výměna organismu dostala do požadované rovnováhy.

Konečně tedy individuální přístup, šitý na míru! Do resortu jsem se vydala s nemalým očekáváním a váhou 101,6 kg při výšce 170 cm. Analýzu krve jsem si nechala podle zadání 35 parametrů udělat u svého lékaře, takže jsem dorazila až v pátek. Ti, kdo si s sebou nevezli rozbor krve, museli jet už ve čtvrtek a v pátek ráno je odvezl hotelový minibus na odběr krve k lékaři do Počátek.

Druhý den ráno mě čekalo měření na diagnostickém přístroji. Dietolog RNDr. Pavel Suchánek mi naměřené výsledky a rozbor krve podrobně vysvětlil a upozornil mě, že při současné váze si můžu i v mém věku přivodit diabetes. Nadváha v dlouhodobém horizontu způsobuje řadu zdravotních problémů, já mám strašáka v podobě cukrovky. Takže konec přejídání! První dva dny byly detoxikační. Jedla jsem jeden druh potravy, aby bylo trávení co nejméně zatíženo. Na výběr jsem měla zeleninový, ovocný, bramborový nebo rýžový den. Vybrala jsem si brambory. Snídala jsem vařené, obědvala šťouchané a večeřela pečené brambory. Kilo a půl brambor na celý den bylo opravdu až nad hlavu. V neděli před snídaní jsem absolvovala očistu tlustého střeva slanou vodou (na výběr byla i projímavá minerálka). Pak jsem posnídala rýži s červenou čočkou a přepuštěným máslem. Tato nezvyklá kombinace potravin byla překvapivě chutná. Zbytek neděle jsem měla zeleninový. Od pondělní snídaně jsem jedla potraviny podle mého seznamu a cítila jsem se o poznání lépe. Sportovní aktivity gentle jóga a nordic walking, zahrnuté v programu, nebyly až tak náročné. Sportovec tedy moc nejsem, za to se mi ale líbilo lenošení ve wellness, masáže, zábaly a také procházky krásnou krajinou. Inspirativní bylo povídání s šéfkuchařem a dietologem a vše jsme porovnávali  i mezi sebou.

 

A proč jsem shazovala kila právě ve Svaté Kateřině? Chystala jsem se tam dlouho, hubnoucích programů nabízí resort několik, ale teprve tento mě zaujal. Přesvědčil mě vědecký program, individuální nastavení jídelníčku a hubnutí bez jojo efektu. Říkala jsem si, že okoukám, co mi uvaří a vše si nafotím jako návod pro doma. Budu pít vodu pramene sv. Kateřiny, která je prý tak dobrá, že jí snad i já, bez problémů vypiju dostatečné množství. A všechna moje zdůvodnění, proč jet, se potvrdila. Resort jsem opouštěla po 10dnech o úžasných 3,6 kg lehčí, z toho jsem zhubnula 3,3 kg tuku. Takový výsledek jsem ani neočekávala! S kateřinskou vodou jsem snadno dodržovala předepsaný pitný režim a pomohla mi i na drobné problémy pokožky. Sportovní aktivity byly opravdu fyzicky nenáročné a údajně právě ty mi pomohly odbourat jenom tuk. A hýčkání ve wellness bylo bezvadné.Teď už vím, jak na to. Doma si vařím podle jídelníčku a fotek. A kdybych potřebovala poradit, tak se zeptám dietologa. Konzultace mám zahrnuté v ceně ještě na půl roku. Resort Svatá Kateřina jsem si zamilovala a vím, že až se sem příště vrátím, uvaří mi opět podle mého individuálního seznamu potravin.


Zpět na přehled

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu

Napište nám a ptejte se

Sečtěte a zaokrouhlete (1.9 + 32.0) *


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru