...Stačí jenom chtít... jako včela fit být!

Fyzioterapie

Služby klinického fyzioterapeuta

Nečekejte a změňte pohybový stereotyp, začněte se lépe hýbat ještě dnes.

V rámci poskytování našich služeb spolupracujeme s klinickým fyzioterapeutem, který je součástí týmu FitBee Praha.

Co je fyzioterapie?

Fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému. Prostřednictvím pohybu a dalších fyzioterapeutických postupů cíleně ovlivňujeme funkce ostatních systémů včetně funkcí psychických.  Fyzioterapeut se zabývá zejména pohybovým systémem, ale také možností ovlivnit přes pohybový systém poruchy dalších orgánů. Fyzioterapie využívá specifických diagnostických a terapeutických metod a zabývá se také prevencí. Cílem fyzioterapie je nalézt příčinu obtíží a následně aktivovat autoreparační procesy tak, aby se organismus co nejrychleji dostal do fyziologického stavu a došlo k zachování a obnovení optimální funkce pohybového systému.

Jak probíhá fyzioterapeutické vyšetření? 

Spolupráce s fyzioterapeutem začíná vstupním vyšetřením. Při tomto vstupním vyšetření fyzioterapeut zjišťuje základní informace o klientovi sběrem dat – tj. nynější omezení, základní, pracovní, osobní anamnézu, předchozí léčbu – úspěšnost/neúspěšnost aj. Dále prováde základní vyšetření, které probíhá ve spodním prádle. Fyzioterapeut se zaměřuje na pohybové omezení, limity, svalové dysbalance, strukturální změny (plochonoží,  deformity prstců, postavení  kolen, skoliózy apod.), zjišťuje pohybové stereotypy a původ problému, se kterým za fyzioterapeutem klient přišel.

Jak probíhá terapie?

Fyzioterapeut vychází z úzké znalosti anatomiefyziologie, biomechaniky a vývojové kineziologie, snaží se zvolit účinnou metodu a předcházet závažným zdravotním problémům.

K terapii fyzioterapeut využívá standardizované postupy a volí individuální léčbu ze škály metodik jako je léčebná tělesná výchova, manuální myoskeletální medicína - měkké techniky, mobilizace a manipulace, práce s fasciemi, dále baňkování, masáže, cvičení s pomůckami – tj. labilní plochy, theraband, overball. Cílem terapie je změnit špatný pohybový stereotyp klienta. Zacvičit ho k autoterapii a možnosti, pomoci si sám.  Podpořit ho k aktivní spolupráci při změně. A v neposlední řádě, přenést správný pohybový stereotyp do běžného života.

Svěřte se do naší péče

  • Individuální fyzioterapie
  • Diagnostika a terapie funkčních poruch  - manuální terapie – technika měkkých tkání – mobilizace a manipulace
  • Aktivace hlubokého stabilizačního systému
  • Cvičení za pomocí overballu, therabandu, velkého míče, balančních ploch a mnoha další pomůcek
  • Kineziotaping
  • Individuální a skupinové cvičení - Funkční kruhový fyziotrénink

 

Bc. Anna Novotná fyzioterapie@fitbee.cz +420 739 023 124

Ceník

Vstupní fyzioterapeutické vyšetření 1000 Kč/90 min.  
Individuální fyzioterapie 700 Kč/55 min.  
Akutní fyzioterapie 1200 Kč/55 min.  
Individuální lekce Funkční kruhový fyziotrénink 600 Kč/55 min.  
Skupinová lekce Funkční kruhový fyziotrénink 300 Kč/55 min.  
Kinesiotaping v rámci terapie 1,50 Kč/cm  

Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetření slouží k bližšímu seznámení fyzioterapeuta s problémem pacienta a navázání vzájemného vztahu a důvěry. Obvykle vyšetření začíná vstupním dotazníkem, kdy se fyzioterapeut ptá na pacientovy obtíže, předešlá onemocnění či úrazy a spoustu dalších informací důležitých k určení diagnózy. Následuje kineziologický rozbor, kde terapeut hodnotí držení těla pacienta, svalové napětí, bolestivost a rozsahy pohybů v kloubech. Vstupní vyšetření trvá 90 minut, jelikož po vyšetření následuje i terapie. Pro lepší efekt terapie je dobré absolvovat větší počet terapií (po domluvě s fyzioterapeutem).

Akutní fyzioterapie

Bolí Vás záda, krk, koleno nebo kterákoliv jiná část těla a nemůžete čekat na volný termín? Akutní fyzioterapie funguje na principu fyzioterapeutické pohotovosti. Zavoláte a do 24 hodin jste u fyzioterapeuta.

Funkční kruhový fyziotrénink

Nemáte čas chodit cvičit na skupinové lekce? Nebo vám není příjemné cvičit před velkým počtem cizích lidí? Na funkčním kruhovém fyziotréninku budete mít fyzioterapeuta sami pro sebe a trénink bude sestaven přímo Vám na míru. Cvičení jsou zaměřena na posílení hlubokého stabilizačního systému, celkové posílení těla, adaptaci kardiovaskulárního systému a povzbuzení metabolismu. Na Funkční kruhový fyziotrénink je možné dorazit i ve skupince. Skupinové lekce jsou od 3 a více účastníků.

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu

Napište nám a ptejte se

Sečtěte a zaokrouhlete (34.0 + 41.1) *


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru