...Stačí jenom chtít... jako včela fit být!

Fyzioterapie

Služby klinického fyzioterapeuta

Nečekejte, jestli problém nepřejde sám, a změňte pohybový stereotyp. Začněte se lépe hýbat ještě dnes.

V rámci poskytování našich služeb spolupracujeme i s klinickým fyzioterapeutem, který je součástí týmu FitBee Praha.

Co je fyzioterapie?

Fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému. Prostřednictvím pohybu a dalších fyzioterapeutických postupů cíleně ovlivňuje funkce ostatních systémů včetně psychiky.

Fyzioterapeut se zabývá pochopitelně především pohybovým systémem, ale také možností ovlivnit přes pohybový systém poruchy dalších orgánů. Využívá specifických diagnostických a terapeutických metod a zabývá se také prevencí nových problémů. Cílem fyzioterapie je nalézt příčinu obtíží a následně aktivovat autoopravné procesy tak, aby se organismus  dostal do fyziologického stavu co nejrychleji a došlo k obnovení optimální funkce celého pohybového systému.

Jak probíhá fyzioterapeutické vyšetření? 

Spolupráce s fyzioterapeutem vždy začíná vstupním vyšetřením. Při tomto vstupním vyšetření fyzioterapeut zjišťuje základní informace o klientovi sběrem dat – tj. nynější omezení, základní, pracovní, osobní anamnézu, předchozí léčbu a úspěšnost či neúspěšnost aj.

Dále provede základní vyšetření klienta ve spodním prádle. Při něm se zaměřuje na pohybové omezení, limity, svalové dysbalance, strukturální změny (plochonoží, deformity prstů, postavení kolen, skoliózy apod.), zjišťuje pohybové stereotypy a původ problému, se kterým klient přišel.

Jak probíhá terapie?

Fyzioterapeut vychází z detailní znalosti anatomiefyziologie, biomechaniky a vývojové kineziologie. V návaznosti na tyto znalosti a s pomocí informací od klienta volí účinnou metodu řešení a předcházení závažným zdravotním problémům.

K terapii fyzioterapeut používá standardizované postupy a volí individuální léčbu ze škály metodik, jako je například léčebná tělesná výchova, manuální myoskeletální medicína (tzv. měkké techniky), mobilizace a manipulace, práce s fasciemi, baňkování, masáže, cvičení s pomůckami (labilní plochy, theraband, overball). Cílem terapie je změnit špatný pohybový stereotyp klienta na co nejlepší. Dále učí klienta možnosti, jak si pomoci sám a podporuje ho k aktivní spolupráci na změně. V neposlední řádě učí fyzioterapeut klienta přenést správný pohybový stereotyp do běžného života.

Svěřte se do naší péče

 • Individuální fyzioterapie
 • Diagnostika a terapie funkčních poruch  - manuální terapie – technika měkkých tkání – mobilizace a manipulace
 • Aktivace hlubokého stabilizačního systému
 • Manuální lymfatická masáž
 • Cvičení s pomocí overballu, therabandu, velkého míče, balančních ploch a mnoha další pomůcek
 • Kineziotaping
 • Individuální a skupinové cvičení - Funkční kruhový fyziotrénink

Objednat se můžete u fyzioterapeutky Bc. Anny Novotné, na telefonním čísle +420 739 023 124 nebo emailem fyzioterapie@fitbee.cz

Ceník

Vstupní fyzioterapeutické vyšetření 1000 Kč/60 min.  
Individuální fyzioterapie 1000 Kč/55 min.  
Manuální lymfatická masáž 1000 Kč/90 min.  
Akutní fyzioterapie 1200 Kč/55 min.  
Individuální lekce Funkční kruhový fyziotrénink 600 Kč/55 min.  
Skupinová lekce Funkční kruhový fyziotrénink 300 Kč/55 min.  
Kinesiotaping v rámci terapie 1,50 Kč/cm  

Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetření slouží k bližšímu seznámení fyzioterapeuta s problémem pacienta a navázání vzájemného vztahu a důvěry. Obvykle vyšetření začíná vstupním dotazníkem, ve kterém se fyzioterapeut ptá na pacientovy obtíže, předešlá onemocnění či úrazy a spoustu dalších informací důležitých k určení diagnózy. Následuje kineziologický rozbor, v němž terapeut hodnotí držení těla pacienta, svalové napětí, bolestivost a rozsahy pohybů v kloubech. Vstupní vyšetření i s terapií trvá 60 minut. Pro maximální efekt terapie je dobré absolvovat větší počet terapií (podle doporučení fyzioterapeuta).

Manuální lymfatická masáž

Manuální lymfatická masáž je technika využívající jemných manuálních konktatků k podpoře proudění lymfy v těle. Lymfa je tekutina v našem lymfatickém systému, který při správné funkci zajišťuje tento systém transport a filtraci odpadních látek vzniklých při bězném fungování každého člověka. Lymfatický systém se podílí i na tvorbě imunologické bariéry proti infekčním a nádorovým onemocncněním a umožňuje vstřebávání a přesun tuků v těle.

Pro koho je manuální lymfodrenáž přínosná:

 • Sportovci (podporuje regeneraci)
 • Po operaci kloubů (zmírňuje otok)
 • Křečové žíly
 • Celulitida
 • Lymfatické otoky
 • Detoxikace
 • Zlepšení imunity
 • Podpora hubnutí
 • Těhotenství (od 3. měsíce)
 • Chronický stres a únava

Pro koho může být manuální lymfatická masáž naopak škodlivá:

 • Kožní onemocnění
 • Onkologické onemocnění v akutní fázi
 • Těžká srdeční či plicní onemocnění
 • Vážná onemocnění jater a ledvin
 • Cévní mozková příhoda
 • Zvýšená funkce štítné žlázy
 • Neurologická onemocnění
 • Akutní zánět žil
 • Akutní infekční onemocnění

Jak terapie probíhá:

Jedna terapie trvá 90 minut a celkový počet setkání je vždy individuální. Před započetím cyklu manuálních lymfodrenáží je vždy nutné podstoupit měření diagnostickým přístrojem InBody, které dokáže přetížení lymfatického systému objektivně stanovit. Na první setkání proběhne měření obvodu končetin a zahájíme terapii ošetřením horního rozvodí (krk, horní končetiny a dekolt). Na druhém setkání opět probíhá měření obvodů a podle výsledku se buď opakuje ošetření horního rozvodí, nebo se pokračuje rozvodím dolním (nohy, bedra). Třetí terapie je už věnována pouze dolnímu rozvodí. Po čtvrtém setkání je opět nutné absolvovat měření InBody pro porovnání výsledků, podle kterých se s pacientem individuálně domlouváme na pokračování terapie. Maximální počet absolvovaných lymfodrenáží je 10 za 12 měsíců. To je nezbytné proto, že chceme lymfatickému systému pomoci, ne ho pouze povzbudit, ale ani zcela nahradit.

Akutní fyzioterapie

Bolí Vás záda, krk, koleno nebo kterákoliv jiná část těla a nemůžete čekat na volný termín? Akutní fyzioterapie funguje na principu fyzioterapeutické pohotovosti. Zavoláte a do 24 hodin jste u fyzioterapeuta.

Funkční kruhový fyziotrénink

Nemáte čas chodit cvičit na skupinové lekce? Nebo Vám není příjemné cvičit před velkým počtem cizích lidí? Na funkčním kruhovém fyziotréninku budete mít fyzioterapeuta sami pro sebe a trénink bude sestaven přímo Vám na míru. Cvičení jsou zaměřena na posílení hlubokého stabilizačního systému, celkové posílení těla, adaptaci kardiovaskulárního systému a povzbuzení metabolismu. Na Funkční kruhový fyziotrénink je možné dorazit i ve skupince. Skupinové lekce jsou od tří a více účastníků.

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu

Napište nám a ptejte se

Sečtěte a zaokrouhlete (39.6 + 10.1) *


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru