Metabolic Balance®

Nejprogresivnější výživový program 21. století

Již několik let se velmi úspěšně věnujeme práci s unikátním, lékaři a dalšími odborníky sestaveným výživovým programem Metabolic Balance®. Tento speciální výživový plán je sestaven individuálně na základě specifického výběru potravin dle detailní anamnézy, podrobného laboratorního vyšetření krve, analýzy tělesného složení InBody, aktuálního zdravotního stavu a dle případných omezení stravy ze zdravotních důvodů. Výsledný jídelníček je sestaven ze tří jídel za den (u vrcholových sportovců variabilně zařazujeme více denních porcí), přitom bez hladovění, bez koktejlů nebo doplňků stravy.

Metabolic Balance® je vhodný nejen pro naprosto zdravé osoby s běžným režimem.

Máme výborné zkušenosti s programem Metabolic Balance® u osob s diabetem mellitem I. a II. typu (cukrovkou), vysokou hladinou cholesterolu, dnou, vysokými jaterními testy, metabolickým syndromem, nadváhou a obezitou, žaludečními a zažívacími obtížemi, nemocemi trávicího traktu, alergiemi, revmatoidní artritidou, Bechtěrevovou chorobou, onemocněním štítné žlázy, kožními onemocněními (lupenka, atopický ekzém, mykózy), migrenózními stavy, hormonální potížemi, poruchami plodnosti a dalšími.

Metabolic Balance® není dieta, je to trvale udržitelný životní styl.

Samozřejmostí je komplexní vstupní konzultace, po které se klient rozhodne, zda je program pro něj reálně zvládnutelný a přijatelný. Také je třeba zohlednit, je-li program pro klienta vhodný vzhledem k náročnosti zaměstnání nebo závažnosti zdravotního stavu. Následné vyhodnocení a rozhodnutí, zda je program Metabolic Balance® vhodný nebo ne, je vždy nejen na odborníkovi, ale také na klientovi. Každý člověk je jiný a proto i my důsledně posuzujeme, co je pro Vás nejvhodnější.

Naše dlouholetá praxe a osobní zkušenosti s více než 900 osobami, které u nás prošly programem Metabolic Balance® je založena na profesionální a etické stránce odborníka - zdravotníka. Vždy bereme v úvahu nejen přání klienta, ale také jeho aktuální zdravotní stav, užívání léku, fyzickou aktivitu a dosavadní životní styl a snažíme se program nastavit tak, abychom mu prospěli, nikoliv jej vystavili riziku zdravoních obtíží. Jako jedni z mála proškolených poradců Metabolic Balance® v České republice navíc disponujeme špičkovými diagnostickými analyzátory tělesného složení. Bez důkladné analýzy tělesného složení na lékařském diagnostickém přístroji nelze objektivně zhodnotit tělesné parametry.

Poskytujeme poradenství s programem Metabolic Balance®
na nejvyšší možné odborné úrovni. 

Také je třeba si uvědomit, že s nemocnými klienty, a obezita je také klasifikována jako nemoc, mohou dle zákona pracovat vždy jen nutriční terapeuté nebo lékaři, kteří mohou, ale nemusí být vyškolenými poradci Metabolic Balance®, nikoliv obráceně. Pro nás je vždy na prvním místě klientovo zdraví, bezpečí a dobrá spolupráce, nikoliv finanční zisk. Proto je potřeba dávat velký pozor, jakého poradce si klient vybere. Stále se řada poradců chová velmi neprofesionálně, s ohledem na zdraví klienta až rizikově. Konzultace a práce s klientem v rámci programu Metabolic Balance® jsou postaveny vždy na osobních návštěvách, nikoliv na spolupraci po internetu, jak se tomu bohužel děje.

Výsledky spolupráce

Výsledky spolupráce s našimi klienty, dodržujícími principy Metabolic Balance®, naleznete na našich facebookových stránkách ve fotogalerii. Můžete se také podívat na video jedné z našich klientek a vyjádření garanta nutriční poradny FitBee, nutričního specialisty a výzkumného pracovníka IKEM, RNDr. Pavla Suchánka.

Metabolic Balance® pro sportovce

Vzhledem k dlouholeté zkušenosti a naší práci v oblasti výživy vrcholových sportovců (např. fotbalové reprezentace U15-U21, A-tým, silové sporty, olympijští sportovci aj.) dokážeme nastavit individuální stravovací plán Metabolic Balance® i pro tuto specifickou skupinu.

Více informací o možnostech pro vrcholové sportovce:

Praha

Mgr. Margarita Iliopulu, DiS.

Vedoucí nutriční poradny, klinický nutriční terapeut

Praha

RNDr. Pavel Suchánek

Odborný garant a spoluzakladatel poradny, odborník na výživu, sportovní dietolog, vysokoškolský pedagog, výzkumný pracovník IKEM

Metabolic Balance® (VIP program)

Před abslovováním jakýchkoli výživových programů (např. program Metabolic Balance®, BeetFit, Rámcový jídelníček) je nutná komplexní vstupní konzultace, jejíž cílem je vyhodnotit Vaše dosavadní stravování a určit zda je pro Vás program Metabolic Balance® vhodný.

Program zahrnuje

 • celkem 7 návštěv během 6 měsíců (v některých případech až 12 měsíců), 1 návštěva = 30 minut
  • 1. návštěva - vytvoření plánu (anamnéza, potravinové averze), zpracování nutriční bilance dle pravidel programu Metabolic Balance®
  • 2. návštěva - předání a vysvětlení postupu při dodržování principů výživového plánu Metabolic Balance®
  • 3. návštěva (po 16 dnech od začátku dodržování jídelního plánu) - výživová konzultace + kontrolní analýza tělesného složení na přístroji InBody
  • 4. návštěva - výživová konzultace + kontrolní analýza tělesného složení na přístroji InBody 
  • 5. návštěva - výživová konzultace + kontrolní analýza tělesného složení na přístroji InBody 
  • 6. návštěva - výživová konzultace + kontrolní analýza tělesného složení na přístroji InBody 
  • 7. návštěva - výživová konzultace + kontrolní analýza tělesného složení na přístroji InBody 
 • Vysvětlení výsledků analýzy tělesného složení InBody, vytištění výsledků a jejich sdílení v kartě klienta v aplikaci www.beetfit.com
 • Doporučený jídelníček Metabolic Balance®, který je možné dlouhodobě dodržovat
 • Čtyři kuchařky dle principů Metabolic Balance® v elektronické podobě

 

V ceně není zahrnuto

 • Vstupní komplexní konzultace
 • Krevní odběry 35 parametrů (cca 900-1800 Kč dle laboratoře): krevní odběry si zajistí klient sám přes svého ošetřujícího lékaře nebo si je hradí sám jako samoplátce. Využít je možné smluvních laboratoří viz. níže
  • Praha 
   • Prevedig cca 900 Kč
   • Synlab cca 900 Kč
  • České Budějovice 
   • EUC poliklinika JIH cca 1100 Kč

Metabolic Balance® (online)

Před abslovováním jakýchkoli výživových programů (např. program Metabolic Balance®, BeetFit, Rámcový jídelníček) je nutná komplexní vstupní konzultace, jejíž cílem je vyhodnotit Vaše dosavadní stravování a určit zda je pro Vás program Metabolic Balance® vhodný.

Program zahrnuje

 • celkem 4 online konzultace, 1 online konzultace = 30 minut
  • 1. konzultace - vytvoření plánu (anamnéza, potravinové averze), zpracování nutriční bilance dle pravidel programu Metabolic Balance®
  • 2. konzultace - předání a vysvětlení postupu při dodržování principů výživového plánu Metabolic Balance®
  • 3. konzultace (po 16 dnech od začátku dodržování jídelního plánu) - výživová konzultace
  • 4. konzultace - výživová konzultace 
 • Doporučený jídelníček Metabolic Balance®, který je možné dlouhodobě dodržovat
 • Čtyři kuchařky dle principů Metabolic Balance® v elektronické podobě

Refresh Metabolic Balance® (lze i online formou)

Refresh program je možný pouze pro ty klienty, kteří již programem Metabolic Balance® v minulosti prošli (u nás ale i u jiných poradců) a potřebují výživový plán nový ať už z důvodu zlepšení krevních parametrů, zdravotního stavu, úpravy medikace lékařem nebo v rámci dosažené redukce hmotnosti.

Program zahrnuje

 • celkem 2 návštěvy, 1 návštěva = 30 minut
  • 1. návštěva - výživová konzultace + kontrolní analýza tělesného složení na přístroji InBody 
  • 2. návštěva - výživová konzultace + kontrolní analýza tělesného složení na přístroji InBody 

Další kontroly po ukončení programu Metabolic Balance® VIP,  Metabolic Balance® online a Refresh Metabolic Balance®

Po vyčerpání všech návštěv programu Metabolic Balance® je možné docházet na měření i konzultace (nebo online formou) v rámci ukončení původního programu.

 • U programu VIP a Refresh

  • 1x analýza tělesného složení InBody + konzultace (30 minut)

  • Vytištění výsledků a jejich sdílení v kartě klienta v aplikaci www.beetfit.com 

 • U programu online a Refresh online

  • 1 online konzultace (30 minut)

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru