Odborná spolupráce

Nutriční poradna FitBee zajišťuje odbornou garanci a podporu smysluplných projektů. Spolupracujeme na přípravě vhodných potravinových doplňků stravy pro sportovce, realizujeme odborné klinické studie. V případě zájmu o spolupráci kontaktujte obchodního managera FitBee.

Společně správnou cestou

Projekt cílený pro mladé sportovce ve věku 12-16 let, jejich rodiče a trenéry, napříč všemi sporty je realizován a financován bývalou vrcholovou sportovkyní, biatlonovou královnou Gabrielou Koukalovou. Gabriela spojila své síly s psychologem PhDr. Marianem Jelínkem, Ph.D. a nutričním specialistou RNDr. Pavlem Suchánkem a společně vystupují na workshopech ve všech regionech. První workshop proběhl v Brně v dubnu 2019, kde jsme přivítali téměř 700 účastníků. Na všechny workshopy je potřeba se předem přihlásit z kapacitních důvodů na stránkách Gabriely www.gabionline.cz. Registrace a vstup je zdarma. 

Fotbalová asociace České republiky

Odborníci nutriční poradny FitBee jsou součástí týmu FAČR od roku 2015. Do roku 2019 jsme zajištovali dohled stravovacího režimu deseti celorepublikových regionálních mládežnických fotbalových akademií, jejíž odborným garantem byl RNDr. Pavel Suchánek. Pravidelně jsme kontrolovali tělesné složení hráčů regionálních fotbalových akademií a všech fotbalových reprezentací U15-U16-U17-U18-U19-U20-U21-Atým. Součástí naší spolupráce byla dlouhodobá "výživová osvěta" trenérům, samotným hráčům, rodičům mládeže i vedoucím školní jídelny. V současnosti RNDr. Pavel Suchánek pravidelně lektoruje o sportovní výživě trenéry UEFA A a dalších trenérských licencí, přednáší pro sportovní lékaře FAČR.

Děti na startu

Celorepublikový projekt Děti na startu - všeobecné pohybové přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku (4-9 let), zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly. V rámci kurzů se děti naučí základy – jak ovládat své tělo, správně běhat, udělat kotrmelec, skákat, padat, nebát se míče – tedy dovednosti, které tvoří nezbytný základ pro jakoukoliv pohybovou a sportovní činnost, seznámí s aktivním životním stylem jako účinnou prevencí proti nadváze, obezitě a civilizačním chorobám, získají základ pro celoživotní pozitivní vztah k pohybu, sportu a aktivnímu trávení volného času. Do projektu se může zapojit klub, škola, ale i podnikající fyzická osoba v oblasti tělovýchovy. 

Tým nutričních terapeutů z FitBee zajišťuje lektorsku činnost o výživě sportujících dětí, podílí se na tvorbě edukačních materiálů a receptů. Garantem projektu je RNDr. Pavel Suchánek.

Sport Invest

Sportovcům svěřených v péči jedné z největších sportovních agentur v Evropě Sport Invest od roku 2014 zajišťujeme nastavení vhodné výživy při vrcholovém sportu, měření antropometrických parametrů a konzultační činnost. 

Zdravá Pětka

Projekt "Zdravá Pětka" je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní a mateřské školy, jehož odborným garantem je RNDr. Pavel Suchánek. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Lektoři Zdravé Pětky seznamují žáky v rámci dvouhodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem hodiny je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životníhostylu. Nadační fond Albert poskytuje tento vzdělávací program zdarma a přihlásit se může každá základní škola.

Vzdělávací program Zdravá Pětka je realizován již od roku 2004 a vyškolil statisíce dětí v základních i mateřských školách v celé České republice. 

Sedmikráska

Cílem projektu je motivace žáků základních a středních škol k přijetí zásad zdravého životního stylu, naučit je rozpoznávat skutečné hodnoty a priority života, nasměrovat správně jejich postoje, připravit je co nejlépe do života a posílit jejich fyzickou i psychickou kondici. Konkrétním cílem je realizace aktivit zážitkovou formou v sedmi oblastech.

Tým FitBee zajišťoval odbornou garanci přednášek a vaření s dětmi základních škol a také přednášek pro kuchaře/ky školních jídelen severočeského kraje. Projekt proběhl od listopadu 2014 do června 2015.

Fit Konto

FitBee je spoluautorem a partnerem projektu FIT KONTO, který je zaměřen na zdravé stravování dětí a mládeže. Program byl spuštěn v říjnu 2013 a v plném provozu začal fungovat v roce 2014. V tuto chvíli má zaregistrováno více než 2000 uživatelů.

Projekt se věnuje tématům - zdravá výživa, příprava školních svačin, zdraví, pohyb, sport. Pro děti je zde připraven hravý nástroj pro zaznamenávání pohybových aktivit - tréninkový deník - MOJE FIT KONTO a databáze výrobců potravin na regionální bázi, kteří se nebrání formátu školních exkurzí nebo rodinných výletů. Dostupné moderní technologie (internet, mobilní telefony) totiž umožňují pravidelné evidování a následné vyhodnocování dosžených výsledků, což je pro děti velmi atraktivní a žádaná forma, zejména pokud je provázána se zajímavou grafikou.

Projekt se podařilo realizovat díky neinvestiční dotaci Ministerstva zemědělství ČR v rámci programu Vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů pro rok 2013.

Resort Svatá Kateřina

RNDr. Pavel Suchánek a Bc. Margarita Iliopulu DiS. jsou odbornými garanty pobytů zaměřených na změnu životního stylu a redukci hmotnosti v rámci programů Dny Štíhlé Linie a Metabolic Balance®. Zároveň pravidelně od roku 2012 v Resortu Svatá Kateřina přednášejí témata výživy, zdravého hubnutí a léčebné výživy při zdravotních potížích.

Zdravá svačina pro školáky

Projekt ZDRAVÁ SVAČINA je informační kampaň změny stravovacích návyků školáků směrem ke zdravé stravě (zejména konzumace českého ovoce a zeleniny) probíhající pod záštitou ministerstva zemědělství.

Cílem projektu ZDRAVÁ SVAČINA je pozitivně ovlivnit stravovací návyky dětí na základních školách, tedy dosáhnout toho, aby v co největší míře školáci nejedli nezdravé svačinky plné tuku, cukru a umělých látek, ale naopak sáhli po zdravém jídle. Hlavně pak, aby ze svého jídelníčku nevynechávali ovoce a zeleninu.

Svého cíle se projekt snaží dosáhnout zejména prostřednictvím poskytování informací o škodlivosti nevhodného stravování a zdravých alternativách cílovým skupinám, tedy dětem, jejich rodičům a dalším vlivovým osobám. Zatímco dospělé lze přesvědčit racionálními argumenty, informacemi od odborníků a vyvoláváním zájmu o to, co jejich děti jedí a jakým způsobem to ovlivňuje jejich zdraví, pro přímé ovlivnění školáků je zapotřebí volit jiné metody.

Informační kampaň probíhá ve spolupráci s odborníky z řad výživových poradců, pěstitelů zemědělských produktů a pedagogů, pracujících s dětmi ve věku cílové skupiny. Projekt předpokládá aktivní spolupráci rodičů, zástupců médií a všech, kterým není problematika stravování školáků lhostejná.

Na dotazy o zdravém stravování dětí v projektu "ZDRAVÁ SVAČINA" odpovídá RNDr. Pavel Suchánek z FitBee.

Praha

Mgr. Margarita Iliopulu, DiS.

Vedoucí nutriční poradny

margarita@fitbee.cz
+420 608 001 265

Kontaktujte nás

Přijďte na první konzultaci

 

Objednávka termínu


Nejste stále rozhodnutí?

Prohlédněte si reference

Přesvědčte se, že naše metody skutečně fungují

Přečtěte si reference přímo od klientů FitBee, kteří spolu s námi dosáhli cílů, které si předsevzali.

Naše reference

Seznamte se s naším týmem

Sehraný tým nutričních terapeutů a specialistů FitBee

 
Nahoru