...Stačí jenom chtít...
           jako včela fit být!

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Služby » Poradenství » METABOLIC BALANCE®

METABOLIC BALANCE®

Již několik let se velmi úspěšně věnujeme práci s unikátním, lékaři a dalšími odborníky sestavenému výživovému programu Metabolic Balance®. Tento speciální výživový plán je postavený na specifickém výběru potravin dle důkladné anamnézy, podrobného laboratorního vyšetření, analýzy tělesného složení, aktuálního zdravotního stavu a dle případných omezení z hlediska možných potravinových alergií a intolerancí. Výsledný jídelníček je sestaven ze tří jídel za den (u vrcholových sportovců ze čtyř), přitom bez hladovění, bez koktejlů nebo doplňků stravy.

Máme výborné zkušenosti s programem Metabolic Balance® u osob s diabetem II. typu (cukrovkou), vysokou hladinou cholesterolu, dnou, vysokými jaterními testy, metabolickým syndromem. Velmi dobré výsledky dosahujeme i u klientů s nadváhou a obezitou, žaludečními a zažívacími obtížemi, nemocemi trávicího traktu, alergiemi, revmatoidní artritidou, bechtěrevovou chorobou, onemocněním štítné žlázy, kožními onemocnění (lupenka, atopický ekzém), migrenózními stavy, hormonální potížemi, poruchami plodnosti atd. Metabolic Balance® je vhodný i pro naprosto zdravé osoby s běžným režimem. Metabolic Balance® je dlouhodobý životní styl...

Samozřejmostí je však prvotní vstupní konzultace, po které se klient rozhodne, zda je program pro něj reálně zvládnutelný a pochopitelný. Také se musí zohlednit je-li program vhodný vzhledem k náročnosti zaměstnání, nebo složitosti zdravotního stavu. Následné vyhodnocení a rozhodnutí zda je program Metabolic Balance® vhodný nebo ne je vždy na odborníkovi ale také na klientovi. Každý člověk je jiný a proto i my důsledně posuzujeme co je pro Vás nejvhodnější.

Naše dlouholetá praxe a osobní zkušenosti s více než 600ti osobami, které u nás prošli programem Metabolic Balance® je založena na profesionální a etické stránce odborníka - zdravotníka. Vždy bereme v úvahu nejen přání klienta, ale také jeho aktuální zdravotní stav, užívání léku, fyzickou aktivitu a dosavadní životní styl a snažíme se program nastavit tak, abychom mu prospěli, nikoliv jej vystavili riziku zdravoních obtíží. Jako jedni z mála proškolených poradců Metabolic Balance® v České republice navíc disponujeme špičkovými diagnostickými analyzátory tělesného složení. Bez důkladné analýzy tělesného složení na lékařském diagnostickém přístroji nelze objektivně zhodnotit tělesné parametry. Poskytujeme poradenství s programem Metabolic Balance® na nejvyšší možné odborné úrovni. 

Také je třeba si uvědomit, že s nemocnými klienty a obezita je také klasifikována jako nemoc, mohou dle zákona pracovat vždy jen nutriční terapeuti nebo lékaři, kteří mohou, ale nemusí být vyškolení poradci Metabolic Balance®, nikoliv obráceně. To, že se to v České republice příliš nesleduje a nepostihuje, je věc druhá. Pro nás je vždy na prvním místě klientovo zdraví a dobrá spolupráce, nikoliv finanční zisk. Proto je potřeba dávat velký pozor, jakého poradce si klient vybere, protože řada poradců se chová velmi neprofesionálně až z pohledu zdraví klienta, rizikově. Konzultace a práce s klientem v rámci programu Metabolic Balance® jsou postaveny vždy na osobních návštěvách, nikoliv spoluprací po internetu, jak se tomu bohužel děje.

Výsledky spolupráce s našimi klienty, dodržující principy Metabolic Balance®, naleznete na našich facebookových stránkách ve fotogalerii. Můžete se také podívat na video jedné z našich klientek a vyjádření garanta nutriční poradny FitBee, nutričního specialisty a výzkumného pracovníka IKEM, RNDr. Pavla Suchánka zde.

Metabolic Balance® pro sportovce

Vzhledem k dlouholeté zkušenosti a naší práci v oblasti vrcholové sportovní výživy (např. fotbalové reprezentace U15-U21, A-tým, silové sporty, olympijští sportovci aj.) připravujeme ve spolupráci s centrální klinikou Metabolic Balance® v německém Isenu stravovací plány právě pro tuto specifickou skupinu.

Více informací o možnostech pro vrcholové sportovce:

Bc. Margarita Iliopulu, DiS., margarita@fitbee.cz, tel: +420 608 001 265

RNDr. Pavel Suchánek, pavel@fitbee.cz